ایران در بین کندترین اینترنت‌های جهانی

پرسرعت‌ترین اینترنت  در جهان
موسسه فناوری«آکامی» یک بنیاد آمار و ریاضیات است که هر سه ماه یک بار آماری از وضعیت اینترنت سراسر دنیا منتشر می‌کند. در آمار جدید این موسسه که اخیرا برای سه فصل اول سال 2013  منتشر شده، رشد دسترسی به اینترنت پرسرعت در سراسر جهان نیز مورد بررسی قرار گرفته است.
آکامی برای ارائه این گزارش خدمات اینترنتی 243 کشور جهان را بررسی کرده است. براساس این گزارش متوسط حداکثر  سرعت اینترنت جهانی 4/18 مگابیت و متوسط سرعت اینترنت جهانی برابر 1/3 مگابیت بر ثانیه است که این امر نسبت به سه ماهه گذشته سال  2/9 درصد و نسبت به سال گذشته 36 درصد تغییر داشته است.
موسسه آکامی در گزارش جدید 2013 با توجه به متوسط سرعت اینترنت، کشورهای کره‌جنوبی، ژاپن، هنگ‌کنگ،  سوئیس، هلند، لیتوانی، سوئد، آمریکا، دانمارک و انگلستان را به عنوان 10 کشور برتر اینترنت پرسرعت معرفی کرده است. 
مانند چند سال گذشته کشور کره‌جنوبی که این روزها در حوزه تکنولوژی پله‌های صعود را یکی پس از دیگری می‌گذراند توانسته با سرعت متوسط 2/14 پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را داشته باشد. هر چند در رده‌بندی متوسط حداکثر سرعت اینترنت جهانی  این کشور با سرعت 8/44 مگابیت برثانیه از کشورهای دیگر مانند هنگ‌کنگ، ژاپن و انگلستان عقب مانده است.
بعد از کره‌جنوبی،  ژاپن در رده دوم قرار دارد. سرعت اینترنت این کشور با رشد ۱۹ درصدی نسبت به سال قبل، از 8/10 به 7/11 مگابیت بر ثانیه می‌رسد.
 و بعد از آن نیز هنگ‌کنگ با متوسط سرعت 9/10 خود را در رده سوم جای داده است. اما از منظر دیگر و در رده‌بندی متوسط حداکثر سرعت  اینترنت در کشورهای جهان، هنگ‌کنگ با سرعت 6/36 مگابیت برثانیه پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را دارا است. 
در رده‌های چهارم تا دهم متوسط سرعت اینترنت کشورهایی مانند سوئیس با 1/10، هلند 9/9، لیتوانی 8/9، سوئد 9/8، آمریکا 6/8، دانمارک 2/8، انگلیس 9/7 مگابیت برثانیه حاضر هستند.
بررسی اولیه روی متوسط سرعت اینترنت 10 کشور برتر جهان نشاندهنده تغییرات و رشد چشمگیری  در این کشورها است. 
برای مثال متوسط سرعت اینترنت در لیتوانی این  کشور کوچک اروپایی از 9/8 در سال 2012 با یک جهش 20 درصدی به 8/9 مگابیت بر ثانیه در سال جاری رسیده است. یا برای مثال سرعت اینترنت ایالات متحده، که  قیمت سرویس اینترنت در آن بیشتر از کشورهای دیگر است در سال قبل به طور میانگین 4/7 مگابیت بود؛ یعنی ۲۸ درصد بالاتر از سال ۲۰۱۱. حالا که در سال 2013 هستیم میانگین سرعت  این کشور برابر 6/78 مگابیت بر ثانیه است.
/ 0 نظر / 45 بازدید