نرم افزار آنلاین ارائه محتوا Prezi

Prezi.com سایتی است مبتنی بر Flash که به شما امکان ایجاد Presentationهای هیجان انگیزی می دهد. در این سایت ایده نمایش اسلاید کنار گذاشته شده و کافیست بر روی یک صفحه، المانهایی که شامل تصویر، متن و اشکال مختلف است قرار گیرد و بعد مسیر حرکت بین المانها مشخص شود.

ایده ایجاد Prezi محدودیتی بوده که نرم افزارهای Presentation ارائه می کنند. تقریبا تمام نرم افزارها در این زمینه بصورت اسلایدی کار می کنند و یک مسیر خطی را برای ارائه موضوع طی می کنند، اما مغز انسان بصورت خطی فکر نمی کند و این موضوع باعث می شود تا مخاطب نتواند در زمان ارائه مطلب تمرکز خوبی داشته باشد.

همچنین در بسیاری از مواقع، برای ایجاد یک Presentation چند دقیقه ای باید چند روز وقت صرف کرد. اگر از Prezi استفاده کنید، کافی است فقط صفحه را باز کرده، اکنون یک صفحه سفید نامحدود جلوی روی شماست، سپس شروع کنید مطالب خود را از هر نقطه بنویسید، تصاویر را قرار دهید و بدون اینکه لازم باشد به ترتیب موضوعها فکر کنید، آنها را در صفحه قرار دهید. پس از انجام این کارها کافیست مسیر حرکت از یک موضوع به موضوع دیگر را تعیین کنید.

Prezi به شما امکان دانلود و به اشتراک گذاری Presentation ها را می دهد و ۱۰۰MB فضا برای ایجاد Presentation در اختیار هر کاربر قرار می دهد. تنها اشکال این سایت برای ما کاربران ایرانی عدم پشتیبانی از زبان فارسی است.

چگونه از Prezi استفاده کنیم؟

اولین قدم در استفاده از نرم افزار پرزی ایجاد حساب کاربری در  سایت http://prezi.com است. با ثبت‌نام رایگان شما می‌توانید به صورت آنلاین به ساختن ارائه دلخواه خود با Prezi بپردازید. از آنجا که نوع ثبت‌نام شما رایگان بود، یک واترمارک کم‌رنگ با آرم Prezi روی ارائه‌های شما خواهد بود؛ همچنین ارائه شما خصوصی نیست و همه کاربران این سایت قادر به دیدن آن خواهند بود. اگر ایمیل دانشگاهی داشته باشید می‌توانید با آن ثبت‌نام کرده و از شر این واترمارک راحت شوید.

با Prezi به صورت آنلاین، ارائه دلخواه خود را ساخته و آن را دانلود کنید. برای این کار کافی است در همان صفحه‌ای که به ویرایش ارائه خود می‌پرداختید، روی دکمه دانلود در سمت راست صفحه کلیک کنید. از بین دو گزینه‌ای که برای دانلود در اختیار شما قرار داده می‌شود، گزینه پیش‌فرض را انتخاب کرده و دکمه دانلود را بزنید. ارائه شما در قالب یک فایل فشرده (zip) شروع به دانلود خواهد کرد.

دانلود نرم افزار پرزی:

لازم به ذکر است که نسخه ای از Prezi با نام” Prezi Desktop” نیز وجود دارد که امکان ساخت و ویرایش فایل های پرزی را به شکل آفلاین در اختیار کاربران قرار می دهد. نسخه 30 روزه این نرم افزار را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.

http://prezi.com/desktop

از ویژگی های منحصر به فرد پرزی در مقایسه با نرم افزار پاور پوینت این است که پرزی رویiPhone/iPad بطور رایگان پشتیبانی می شود.

برای اینکه با Prezi بیشتر آشنا شوید اسلاید زیر را ببینید. همچنین می توانید لیستی از اسلایدهای برگزیده و راهنمای کار با Prezi را ببینید.

برای نمونه یک پرزی با موضوع فناوری اطلاعات را در صفحه زیر مشاهده کنید

http://uplod.ir/182ez31e4nzi/Rec.avi.htm

 http://prezi.com/xxv-2eac6of2/information-technology

/ 1 نظر / 175 بازدید
yoshitaa

برای سفارش prezi به زبان فارسی و ارائه به صورت آفلاین به وبلاگ زیر مراجعه کنید در ضمن نمونه کار آماده هم هست دانلود کنید و مشاهده فرمایید. yoshitaa.blogfa.com